MEHTAP GÖKDEMİR /ANKARA- Tokat’ın Turhal ilçesi de partiye bu sevinci yaşatan yerler arasındaydı. Ancak Turhal Belediye Başkanı Mehmet Erdem Ural’ı “özellikli” kılan detay, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in makam odasında da yer alan, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçede yaşanan depremin ardından gittiği kentte dertli bir vatandaşı dinlerken çekilmiş fotoğrafta saklı. Turhal’ın yeni belediye başkanı, Atatürk’ün dinlediği Mehmed dedenin torunu. Milliyet’in ulaştığı Ural, fotoğrafın hikayesini şöyle anlattı: “Genel Merkez’e geldiğimde, Özgür Bey’in otasında o fotoğrafı gördüm. Aile büyüğümüz olduğunu ifade edince O da şaşırdı. Bildiğim kadarıyla Sayın Ekrem İmamoğlu’nun odasında da var. Hepimizin bildiği bir fotoğraf aslında. Oraya gidip, bunu da paylaşınca harkülade karşıladı. TV yayınında da anlatmış. Benim için sıradan bir hikaye, farklı bir yere geldi. CHP burada 35 yıldır belediye yönetiminde değildi. Bu hikayenin üstüne bir de bunun olması bizleri de, CHP’yi de onore etmiştir.”
Related Posts
Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 1 Milyondan Fazla Katılımcıya Ulaşmayı Hedefliyor
Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen ‘Türkiye Kültür Yolu Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 13-21 Nisan tarihleri arasında 1 milyondan fazla katılımcıya ulaşmayı hedefliyor. Karnaval, 9 gün boyunca 200’den fazla kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapacak ve yerli ve yabancı turist sayısında artış bekleniyor. Adana’da otellerin tamamen dolu olduğu ve karnavalın ekonomik büyüklüğünün yaklaşık 4,5 milyar liraya ulaşacağı tahmin ediliyor.
Sabit Elektrik Faturası Dönemi Bitiyor Mu? 36 Aydır Uygulanıyordu!
Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanı Barış Erdeniz, 26 aydır sabit tutulan elektrik faturası stratejisinin uygulandığını belirtti. Erdeniz, bu süre zarfında enflasyonun yüzde 300 oranında artmasına rağmen elektrik faturalarının …
İstanbul’da sahillerde bayram yoğunluğu
İstanbul’da güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, Ramazan Bayramı’nın 2. gününde sahillere akın etti. Bayram ziyaretlerini tamamlayan vatandaşlar, Avcılar ve Beşiktaş’ta sahile giderek yürüyüş yaptı, piknik yaptı ve çocuklar top oynadı. Sahilde güzel havanın tadını çıkaran vatandaşlar, bayramın keyfini çıkardı.