Feyyaz Uçar, Beşiktaş’ın yeni hocasını ‘tarif’ etti

Dört buçuk ay önce büyük umutlarla transfer edilen ancak kötü gidişi bir türlü durduramayan Fernando Santos’un ardınan Beşiktaş’ın yeni hoca arayışı sürüyor.

5 maç sonra ilk Ankaragücü maçında ilk galibiyeti alan Beşiktaş’ta yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar, özlenen bir galibiyeti elde ettiklerini ve bu galibiyetleri sürdürmek istediklerini söyledi.

Beşiktaş’ın MKE Ankaragücü’nü 2-0 mağlup ettiği maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Feyyaz Uçar, “Özlenen bir galibiyet, çok bekledik. İnşallah bu akşamki galibiyet Beşiktaş olarak bundan sonra sürekli devam eden galibiyet serilerine bir başlangıç olacak” dedi.

Fernando Santos’un ayrılığını da değerlendiren Uçar “Hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz. Geldiği gibi beyefendi bir şekilde kendisiyle ayrıldık. Serdar Hocamız da kendisiyle çalıştı, mutlaka öğrendiği şeyler vardır. Bu galibiyetin, bu oyunun tabii ki hala eksikleri var, düzeltilmesi gereken şeyler var, çabukluk, tempomuz zaman içinde daha iyi hale gelecek. Bugün bizi en çok mutlu eden oyuncularımızın ellerinden geleni yapma çabasıydı. O açıdan çok mutlu olduk. Bu galibiyeti de onların adına taraftarlarımıza armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YERLİ-YABANCI OLMA DURUMU YÜZDE 50-50’

Feyyaz Uçar, “Başkan Hasan Arat, yeni teknik adamın yerli ve yabancı olma oranını yüzde 50-50 olarak açıkladı. Siz neler söylemek istersiniz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Başkanımızın lafının üstüne laf olmaz. Yüzde 50-50 devam ediyoruz. Tabii ki arayışlarımız olacak ama şu an öncelikli olan şey kupadaki yarı final maçlarımız. Sezon arasında hoca ihtiyacımız olduğunda başkanımız birçok teknik adamla görüştü, o konuda tekrar açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum. Sezon arası olması, elimizdeki kadronun yetersizliği, sezon başında takımla başlamak isteyen hocalar sebebiyle görüşülen 20 hocanın çoğundan olumlu yanıt alamadık. Fernando Santos bu cesareti gösterdi, biz teknik direktör arayışını birkaç hafta içinde başkanımız nezdinde yine başlatacağız. Amacımız, Beşiktaş’ın teknik ve taktik anlayışına uygun, oyunu sadece kendi alanında kabul eden değil, oyuna hakim olmaya çalışan, rakip alanda oynayan, yeteri kadar gol pozisyonu yakalayan, enerjik, mücadeleci kadroya göre bir hoca arayacağız. Bu konuda hedefimiz budur. Birçok hocanın adı geçiyor ama şu ana kadar resmi bir görüşme olmadı ama mutlaka görüşmeler başlayacak. Yeni sezona yeni bir hocayla başlayacağız.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir